Dom czy mieszkanie bezczynszowe?

zewnetrzne-04

Czy dom wolnostojący jest dla każdego? 

Mieszkanie w domu wolnostojącym ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych korzyści jest poczucie prywatności i niezależności, jakie daje posiadanie samodzielnej nieruchomości. Domy zazwyczaj oferują więcej przestrzeni niż mieszkania, co pozwala na większą elastyczność pod względem układu i projektu. Jeśli chciałbyś mieć swoją działkę to kupno domu jest najlepszą opcją. Ogródki sprzedawane wraz z mieszkaniami z reguły nie są duże, bądź nie ma ich wcale. Natomiast kupując dom masz dodatkową przestrzeń na działce którą można również wykorzystać do zajęć na świeżym powietrzu, co może przyczynić się do zdrowszego i bardziej aktywnego stylu życia. Dodatkowo domy często oferują więcej miejsca do przechowywania, co może być znaczącą zaletą dla rodzin z dziećmi. Mieszkanie w takiej nieruchomości ma jednak również pewne wady. Jedną z nich jest koszt utrzymania. Wymagają regularnej konserwacji, wykonywania prac ogrodowych, czyszczenia i napraw, które mogą być czasochłonne i kosztowne. Nieruchomości tego typu charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi cenami, domy zlokalizowane dalej od ośrodków miejskich będą tańsze, kosztem utrudnionego dostępu do infrastruktury, takich jak szkoły, sklepy i transport publiczny natomiast te bliżej centrum będą miały znacznie wyższą cenę.

Może mieszkanie bezczynszowe będzie lepszym wyborem?

Największą zaletą mieszkań bezczynszowych jest oczywiście brak czynszu oraz niższe koszty eksploatacyjne. Dodatkowo mieszkania bezczynszowe często zlokalizowane są w mniejszych budynkach lub na osiedlach w zabudowie szeregowej, co może zapewnić większe poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa. Kolejnym atutem takiego lokalu jest cena, która z reguły jest znacznie niższa niż  w przypadku domów jednorodzinnych. Jednak niższa cena wymusza na nas pewne kompromisy. Deweloperzy rzadko sprzedają mieszkania z garażem lub miejscem postojowym zdecydowanie częściej jest to opcja dodatkowa płatna. Z innych minusów możemy wymienić brak ogródka i mniej miejsca do przechowywania rzeczy. Obecność sąsiada za ścianą też nie jest atutem dla każdego.

Inne rozwiązania, a może coś pomiędzy? 

Niezależnie od Twojego wyboru nasza firma stara się słuchać wszystkich wątpliwości  i wychodzić na przeciw z satysfakcjonującymi rozwiązaniami. Bardzo zależy nam na zadowoleniu naszych klientów dlatego nasza oferta kierowana jest do osób poszukujących lokalu o podobnych walorach jak trójmiejskie nieruchomości, łącząc jednocześnie atrakcyjną, konkurencyjną cenę wraz z dobrym jakościowo produktem jakim jest Twój nowy, wymarzony dom, lub przestronne mieszkanie bezczynszowe z ogródkiem nawet do 200 m2.